Školní akce

STARÁ ŠKOLA KŘIŽANY ZVE NA IVANA HLASE, LA PUTYKU A RODINNÝ FESTIVAL

Kulturní památka Stará škola Křižany zve na čtvrtý ročník multižánrového rodinného festivalu Školní tranzistor, který se koná v neděli 21. července od 14.00 v rámci Dnů lidové architektury.

Jako hlavní interpret se představí legendární hudebník Ivan Hlas se svým virtuózním triem. Velkým lákadlem je vystoupení hvězdného uskupení La Putyka a premiéry nového představení. Diváci se mohou těšit na koncert projektu Cirkus Ponorka hudebníka Honzy Ponocného, známého ze spolupráce s Ivanem Králem, Meky Žbirkou nebo Alicí Nellis. Hudebním výletem bude vokální vystoupení Sester García s unikátním repertoárem, který návštěvníky proveze napříč evropským kontinentem.

Karolína Kamberská je známá spisovatelka, novinářka, hudebnice, ale také televizní moderátorka. Pro Starou školu v Křižanech si připravila besedu na téma vaření a zdravá strava. Celým programem bude provázet Igor Hnízdo v podání herce Ondřeje Bauera (Kašpárek v rohlíku, VOSTO5).

Pro nejmenší diváky je připraveno divadlo Rudy Hancvencla a ani letos nebudou chybět speciální zábavné dílny pro děti i dospělé na školská témata se zkušenými lektory. Návštěvníky čeká mnoho dalších zajímavých umělců, aktivit, unikátní prostředí památky a také Staročeská krčma se širokou škálou lokálních pochutin. Vstupné je dobrovolné. Více informací najdete na stránkách památky www.staraskolakrizany.cz.

"Letos jsme do programu zařadili víc koncertů a jeho jednotlivé části tak na sebe budou plynuleji navazovat. Mělo by být také více odpočinkových a stinných míst, aby se návštěvníci cítili v areálu památky dobře po celý den. Chystáme dobové zpestření i v podobě doprovodného programu. Nejvíc se ale těšíme na skvělou atmosféru, kterou vždycky tvoří nejen špičkoví umělci, ale zejména návštěvníci samotní," doplňuje organizátor a majitel památky David Landštof.

Web památky: https://www.staraskolakrizany.cz

FB event: https://www.facebook.com/events/466486766058510

FB: https://www.facebook.com/staraskolakrizany/

IG: https://www.instagram.com/stara_skola_krizany/


LINE UP:

14:00 - zahájení

14:30 - prohlídka památky s řídícm učitelem

15:00 -  Ruda Hancvencl - divadlo pro děti

16:00 - Karolína Kamberská - beseda

17:00 -  Sestry Garcia - koncert

18:00 - Circus Ponorka - koncert

19:15 - Cirk La Putyka - nový cirkus

20:00 - Ivan Hlas - koncert

Proběhlé akce: